Podporuje mojeID

NOVINKY

arr3Stav na trhu s akumulačními nádržemi a zásobníky vodyStav na trhu s akumulačními nádržemi a zásobníky vody Vzhledem ke stavu trhu s akumulačními... arr316.5.2016 - NovinkaNové dodací a platební podmínky. 1) Zboží v ceně 10000 Kč bez DPH a vyšší a veškeré nádrže a... arr31.3.2016 - NovinkaDoprava zdarma   Nově zavádíme dopravu zdarma na zboží v ceně 10000 Kč bez DPH a vyšší při platbě...

KONTAKTY

DEMVED a.s.
Sladkovského 446
530 02 Pardubice
tel: +420602360637
info@demved.cz
www.demved.eu
www.eshopregulus.cz

ZBOŽÍ V AKCI

                      
skladem

Úvod » Termostatické ventily

Termostatické ventily kotlové, dochlazovací a směšovací ventily

Provoz kotle s termostatickým ventilem

Provoz kotle bez termostatického ventilu

Jednoduchý systém topení krbovou vložkou/kotlem bez použití termostatického ventilu. V tomto systému může docházet ke kondenzaci vodních par. Díky chladné vratné vodě do kotle vzniká na teplosměnných plochách kotle agresivní kondenzát. Vzniklý kondenzát obsahuje produkty spalování, které zejména při spalování dřeva či tuhých paliv mohou byt velmi agresivní a mohou způsobovat dehtování - zanesení teplosměnných ploch kotle a jejich korozi. Zanesené teplosměnné plochy výrazně zhoršují účinnost kotle a kotel brzy podléhá korozi..


Provoz kotle s termostatickým směšovacím ventilem TSV B

Systém topení krbovou vložkou/kotlem s použitím termostatického směšovacího ventilu. Termostatické směšovací ventily TSV míchají chladnou vratnou vodu z otopného systému s horkou vodou z výstupu kotle. Tím udržují celé kotlové těleso (teplosměnné plochy) na vyšší teplotě, při které ke kondenzaci nedochází, a tím se výrazně prodlouží životnost a zvýší účinnost kotle.


Provoz kotle s termostatickým směšovacím ventilem TSV B a akumulační nádrží

Systém topení využívající termostatický směšovací ventil TSV B a akumulační nádobu. Otopná voda nahřívá akumulační nádobu, která uchovává teplo a do otopné soustavy ho dodává pouze v množství potřebném pro vytápění objektu. Nedochází tak k přetápění objektu a vhodnou volbou objemu akumulační nádrže a použitím inteligentní regulace lze docílit takřka stejného komfortu vytápění jako u spínaných zdrojů (plynových kotlů, kotlů na LTO, elektrokotlů apod.). V tomto případě zdroj pracuje vždy ve svých nominálních parametrech, tudíž s maximální možnou účinností, a to vždy přináší nejen vysokou úsporu nákladů na vytápění, ale také významně prodlužuje životnost kotle.

Termostatické ventily a regulace pro kotle na tuhá palivaCo to jsou termostatické ventily a jak fungují

Termostatické ventily, které fungují jen na základě teploty otopné vody bez vnějšího pohonu, slouží jakojednoduchý a spolehlivý způsob ochrany a regulace kotlů na tuhá paliva. Jako další způsob ochrany kotle proti přehřátí v případě výpadku elektrické energie je možné použít záložní zdroj pro oběhové čerpadlo.

Dochlazovací ventily

Dochlazovací ventily zabrání přehřátí kotle v případě výpadku elektrické energie nebo poruchy oběhového čerpadla otopného systému.

 

Směšovací ventily

Směšovací ventily udržují teplotu vratné vody nad teplotou kondenzace vodních par ve spalinách a tím chrání teplosměnné plochy kotle před korozí a zanášením.

 

Regulátor tahu

Regulátor tahu udržuje pomocí ovládání klapky přívodu spalovacího vzduchu teplotu otopné vody na nastavené hodnotě a napomáhá tak hospodárnému provozu kotle.

 

Záložní zdroje

Záložní zdroj pro kotle na tuhá paliva zabrání přehřátí kotle v případě výpadku elektrické energie.S akumulátorem 44 Ah udrží oběhové čerpadlo Wilo 25/4 v běhu minimálně 5 hodin.

ZTEzNTc