Podporuje mojeID

NOVINKY

arr3Stav na trhu s akumulačními nádržemi a zásobníky vodyStav na trhu s akumulačními nádržemi a zásobníky vody Vzhledem ke stavu trhu s akumulačními... arr316.5.2016 - NovinkaNové dodací a platební podmínky. 1) Zboží v ceně 10000 Kč bez DPH a vyšší a veškeré nádrže a... arr31.3.2016 - NovinkaDoprava zdarma   Nově zavádíme dopravu zdarma na zboží v ceně 10000 Kč bez DPH a vyšší při platbě...

KONTAKTY

DEMVED a.s.
Sladkovského 446
530 02 Pardubice
tel: +420602360637
info@demved.cz
www.demved.eu
www.eshopregulus.cz

ZBOŽÍ V AKCI

                      
skladem

Úvod » Ventily zónové a směšovací

Ventily zónové a směšovací, s vratnou pružinou,šoupátkové,kulové,solenoid

 

Ventily Danfoss

Ventily Regulus VZP


Prospekt-zonove-ventily-a4-cz.pdf

Ventily zónové a směšovací

Téměř každý moderní systém vytápění s více zdroji energie a více otopnými okruhy se neobejde bez zónových a směšovacích ventilů, které umožňují komfortní a bezobslužné vytápění s důrazem na maximální úspory energií.

 

Co to jsou a k čemu slouží zónové ventily

Zónové ventily slouží k řízení směru průtoku do jednotlivých zón hydraulických rozvodů (např. otopných, solárních nebo chladicích systémů, rozvodů vody apod.). Rozdělují se na dvoucestné a třícestnéDvoucestné mají za úkol pouze zavírat nebo otevírat jednotlivé hydraulické okruhy, třícestné se někdy také označují jako „hydraulické výhybky“, což přesně popisuje jejich činnost - z jednoho společného vstupu směřují průtok do jednoho z dalších 2 výstupů podle toho, zda jsou sepnuty nebo vypnuty. Zónové ventily se dále dělí podle použití, maximálních a uzavíracích tlaků, teplot a typů kapalin, typů elektrických pohonů a bezpečnostních funkcí.

 

Co to jsou a k čemu slouží směšovací ventily

Směšovací ventily slouží ke směšování 2 kapalin o různé teplotě v takovém poměru, aby byla z ventilu docílena konkrétní požadovaná výstupní teplota. Rozdělují se na třícestné a čtyřcestnéTřícestné ventily směšují ze dvou přívodů do jednoho výstupu, směšováním tedy snižují nebo zvyšují průtok v jednotlivých přívodech. Typické použití těchto ventilů je pro směšování otopné vody do otopných okruhů (podlahové, stěnové vytápění, otopná tělesa), nebo směšování zpátečky kotlů na tuhá paliva pro zamezení nízkoteplotní koroze.

Tam, kde je nutné zajistit konstantní neškrcený průtok i na přívodu do směšovacího ventilu, je nutné použítčtyřcestný směšovací ventil, který zajišťuje směšování na požadovanou teplotu, při zachování průtoků na obou stranách ventilu. Typickým příkladem využití je směšování za plynovým kotlem, ve kterém je nutné zachovat průtok otopné vody, nebo směšování zpátečky kotlů na tuhá paliva.

 

Směšovací ventily se dále dělí podle použití, maximálních tlaků, teplot, typů kapalin. Dodávají se většinou samostatně bez elektrických pohonů (pouze s ručním ovládáním), pohony je třeba vybírat na základě použitého regulátoru (24V, 230V, spojité řízení, 3bodové řízení) a požadované rychlosti regulačního zásahu (60 - 240 s).

 

 

 

 

OWExOTY1OD